872/​346

Van Cleef & Arpels

Smaragd- og diamantbroche af 18 kt. guld og hvidguld i form af løve prydet med facetslebne smaragder, enkeltslebne diamanter og sort emalje. Signeret. Ref. nr. 104340. Ca. 3,5×2,2 cm. Ca. 1963.

Proveniens: Hidrørende fra dansk privatsamling.

Smykker, 1. juni 2017

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK