872/346
Smaragd- og diamantbroche af 18 kt. guld og hvidguld i form af løve prydet med facetslebne smaragder, enkeltslebne diamanter og sort emalje. Signeret. Ref. nr. 104340. Ca. 3,5×2,2 cm. Ca. 1963.
Proveniens: Hidrørende fra dansk privatsamling.
Smykker, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag