2003/1258
BeChristensen
Oplukkelig diamantarmring af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med talrige rosen- og enkeltslebne diamanter. Diam. 6 cm. Lås af 14 kt. guld.
BeChristensen Certifikat fra medfølger. Nypris 2016 36.000,-
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fire enkeltslebne diamanter mangler.
Smykker, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag