2003/​1258

BeChristensen

Oplukkelig diamantarmring af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med talrige rosen- og enkeltslebne diamanter. Diam. 6 cm. Lås af 14 kt. guld.

BeChristensen Certifikat fra medfølger. Nypris 2016 36.000,-

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fire enkeltslebne diamanter mangler.

Smykker, 15. januar 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag