2048/822
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Orient”. Et par pendler af børstet aluminium med top af sortlakeret træ. Designet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 38. Diam. 34. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag