Foto endnu ikke klar
1912/9013
Fransk kaminur af forgyldt bronze med sider af facet slebet glas, timekrans af hvid emalje, regulator pendul med kviksølv. Utydeligt stemplet i bunden 'F. Barberet doreur a Paris'. 19. årh.s slutning. H. 46. B. 25. D. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Selected, 18. marts 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud