1510/840
Svensk design
Stor bordlampe til to blus af messing med læderbeviklet stamme. Udført Sverige ca 1940–60. H. 45,5 Diam. 37,5 cm
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Uden ledning
Moderne kunst og design, 3. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud