2143/14
Et par bergèrer af delvis bemalet træ, udskårne med rocailler og bladværk. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag