2109/195
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Opstilling med Blå Blomst tekop og kande, æbler og glasflaske. Sign. V. Qvistorff 1928. Olie på malepap. 34×44.
Enkelte retoucheringer og enkelte minimale afskalninger. Let buet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag