12008/63
Svend Johansen (f. København 1890, d. Gentofte 1970)
Tuborg reklameplakat. Sign. i trykket. Litografi i farver. 85×62. Uindrammet.
Fremstår med håndteringsmærker. Rifter langs siderne. Hjørner og sider med folder og huller efter tegnestifter. Fugtskjold i nederste højre hjørne.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag