12008/​63

Svend Johansen (f. København 1890, d. Gentofte 1970)

Tuborg reklameplakat. Sign. i trykket. Litografi i farver. 85×62. Uindrammet.

Fremstår med håndteringsmærker. Rifter langs siderne. Hjørner og sider med folder og huller efter tegnestifter. Fugtskjold i nederste højre hjørne.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK