2416/​234

Tastevin af sølv, fliget fane, isat svensk mønt. Engelske importstempler af Samuel Boyce Landeck, Sheffield 1896. Derudover Hollandsk minerva stempel. 19. årh.sidste halvdel. L. 17 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK