2119/​956

Ubekendt design

“Sputnik”. Lysekrone af messing med 30 lysarme. 1950–60'erne. H. 46. Diam. 82.

Brugsslitage. Ridser og mærker. To fatningshuse med revner. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK