2447/​858

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på ti stole af sortlakeret træ. Sæde med flettet papirgarn. Model 85. Udført og mærket hos J.L. Møller. (10)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Slitage på maligng. Nogle stole med løs papirgarn. En stol med defekt papirgarn.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?