2102/148
F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
Parti fra Rottach-Egern med udsigt over Tegernsee. Usigneret. Olie på lærred. 23,5×32.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud