2048/949
Robert Kjer Jakobsen
Stol med stel af messingcoated metal, betrukket i sæde med lyst skai. Udført hos Virtue brothers, USA.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rust og irring.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag