2048/​949

Robert Kjer Jakobsen

Stol med stel af messingcoated metal, betrukket i sæde med lyst skai. Udført hos Virtue brothers, USA.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rust og irring.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK