2044/118
Rudolf Rud-Petersen (f. Sundbyøster 1871, d. 1961)
Stående pilgrim. Sign. Rud P. Olie på lærred monteret på plade. 32,5×22,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag