2439/​9011

Hermès

“Sac En Vie 26” taske af sort krokodilleskind (Crocodile Niloticus) med palladium beslag, to hanke, et lynlås rum med tre indvendige lommer og sort læderfor. H. 16 x B. 26 x D. 12 cm.

Dustbag medfølger. Dette emne er omfattet af CITES eksport/import restriktioner og kan derfor kun sendes til adresse indenfor EU eller afhentes i en af vores afdelinger. Kontakt venligst afdelingen for yderligere information. Hank drop. ca. 9,5 cm. Datokode svær at tyde, men antageligt stemplet N i firkant (2010).

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Krokodilleskind er i god stand, fremstår med noget slitage på hjørner. Hanke og hardware er i god stand. Få lette ridser på indvendigt læder.

I Lyngby
Vur­dering

30.000–35.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?