905/​17

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)

Fra Villa d'Este. En sommerdag. Sign. J. la Cour Villa d'Este 24.6.98. Olie på lærred. 44×45.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

30.000–35.000 DKK

Hammerslag

75.000 DKK