2131/259
Antikt Kasak tæppe, Kaukasus. Klassisk “Skybånds” design. 1880–1910. 261×140.
Slidte frynser. Ene ende med delvis korrosion på mørkebrun farve(godt alderstegn). Let slitage lange ene kant. Minor repairs at edges.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud