2022/683
Knud Raaschou-Nielsen (f. Sorø 1915, d. 1980)
Landsby, San Cataldo. Sign. KR-N, juli 55. Olie på plade. 38×46.
Original stand med små ridser.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag