2048/108
To fade af fajance, dekorerede i polykrome farver med papegøje siddende i træ og blomsterbuket. Bl.a. Delft. 18. årh. Diam. 35 og 30. (2)
Glasurafskalninger. Krakeleringer. Hårrevner.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag