Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
Måneskinsparti fra Hammershus med personer ved Blommetårnet og på Slotsbroen. Sign. G. E. Libert 93. Olie på lærred. 44×34.
Mindre krakeleringer. Få minimal afskalninger. Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes en lille smule op.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
16 bud