1805/62
C. Hornung-Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
Dåvildt i Dyrehaven. Sign. C. Hornung-Jensen. Olie på lærred. 62×85,5.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018
Vurdering
Hammerslag