2116/207
Ubekendt maler, ca. 1900
Personer i en robåd. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 29,5×24,5.
Enkelte mindre retoucheringer. Afskalninger og mindre krakeleringer. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag