1811/2060
Genève
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Quartzværk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af sort skind med forgyldt spænde. Urets diam. 32 mm. 1990'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud