2103/230
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Marine med sejlskibe på havet. Sign. V. Qvistorff 1930. Olie på papir på træ. 14,5×20,5.
To minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag