1949/8504
20. Kartel
Lille russisk kovsh af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje i pastelfarver. 20. Kartel, Moskva 1908–1917. Vægt 72 g. L. 10,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Let slidt forgyldning.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag