2442/110
Kinesisk skænk af bemalet hardwood, front med tre skuffer samt to fyldningslåger hvorbag hvilke hylder. 19./20. årh. H. 90. B. 160. D. 53.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering