1803/118
Dansk maler, 19. årh.
Udsigt over København fra Fredensbro, i baggrunden Rundetårn. Sign. J.A. Raundahl. Olie på malepap. 30,5×36,5.
Behov for let overfladerensning. Minimalt hul øverst.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag