1904/112
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
En munk ved et sydlandsk kloster. Sign. N. F. Schiøttz Jensen. Olie på lærred. 49×58.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 21. januar 2019
Vurdering
Hammerslag