2109/​17

Dragkiste af gråmalet træ, front med fire skuffer. 18. årh. H. 109. B. 114. D. 55.

Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Senere beslag. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK