2436/​851

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

“Rungstedlund”. Dækketøjsskab af bejdset mahogni, indvendig med hylder og udtræksbakke. Udført og mærket hos P. Jeppesen. H. 140. B. 120. D. 40.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre finérskade bagtil. En nøgle medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?