Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Uden titel. Sign. på bagsiden MA 57 med dedikation “Til Knud og Hanne fra inger og Mogens”. Olie på lærred. 65×54.
Proveniens: Kunsthistoriker og tidligere museumsdirektør Hanne Finsen, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020