1949/8683
Ivan Petrovitch Chlebnikov (, sølvsmed i Skt. Petersborg 1867-1871 samt i Moskva fra 1871, leverandør til det kejserlige russiske hof)
Russisk skål af sølv, rund med fliget fane. Ivan Chlebnikov, stemplet med den russiske dobbeltørn som leverandør til det Kejserlige Russiske Hof, guardein Alexander Frans Fan-der-Flit 1889, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 409 g. H. 5. Diam. 17,8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag