2435/153
Meissen figurgruppe af porcelæn forestillende Mozart familien, dekoreret i overglasur farver og guld. Model T 186. Tegnet af Joseph von Kramer 1903. 20. årh. H. 21. B. 22.
2. sortering med større brændingsrevne på base. Fremstår med alders- og brugsslitage. Herre med afslag på violin samt ene finger.
Vurdering
824994 | ||
967615 |