2435/​1115

Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.07 ct. Farve: G. Klarhed: VVS1. Vægt ca. 8,5 g. B. 8 mm. Str. ca. 56.

HRD certifikat nr. 983341506 medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på ringskinne.

Smykker og Fashion, 28. august 2024

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

35.000–40.000 DKK

Hammerslag

36.000 DKK

36.000 DKK
34.000 DKK
32.000 DKK
30.000 DKK
29.000 DKK
28.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK