2435/1115
Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.07 ct. Farve: G. Klarhed: VVS1. Vægt ca. 8,5 g. B. 8 mm. Str. ca. 56.
HRD certifikat nr. 983341506 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på ringskinne.
Vurdering