2418/772
Gerhardt Larsen (f. 1919, d. Hvidovre 1995)
“Fra Gl. Brøndby Øster by”. Sign. på bagsiden Gerh. L. 59. Olie på lærred. 58×71.
På bagsiden af blændrammen en signeret udstillingsetiket.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag