2103/368
Stor dansk renæssance kiste af egetræ og med bæregreb af jern, udskåret front med to senere udskårede døre med ejernavne samt årstallet 1640. H. 81. L. 180. D. 75.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Bund med ormhuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud