Foto endnu ikke klar
1846/​633

Edvin Öhrström (f. Burlöv 1906, d. 1994)

“Ariel”,“Vattenlek”. Brevvægt af klart glas. Indlagt med luftbobler. Sign. Orrefors Ariel 526 F. E. Öhrström. Formgivet 1948. Udført 1948 hos Orrefors, Sverige. H. 10. Diam. 11.

Enkelte minimale overfladeridser.

Moderne kunst og design, 13. november 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK