2440/1214
Thor Selzer (f. 1925, d. 1989)
Opalsmykkesæt af sterlingsølv bestående af halskæde og ring prydet med to polerede opaler og forgyldning. Vedhæng B. 4 cm. L. inkl. vedhæng 54 cm. Str. 53. 1979. (2)
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ring fremstår med ridser på bagside
Vurdering