2435/290
Ubekendt maler, ca. 1700
Sankt Kristoffer med Jesusbarnet. Usigneret. Olie på lærred. 66×52.
Behov for rensning. Én reparation/lap på bagsiden. Krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag