2116/970
Ole Kielberg (f. Hillerød 1911, d. Daugløkke 1985)
Landskab. Sign. OK, 14 og 15 marts 1941. Akvarel på papir. Bladstørrelse 46,5×65.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag