2139/764
Børge Ludvig Knudsen (f. København 1911, d. 1994)
“Bondekone”. Sign. Børge L. Knudsen, Dec 1960. Olie på plade. 64×44,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag