1921/24
Fransk disk af profileret, sortmalet træ, front, sider og top af kraftigt glas. 20. årh. H. 91. L. 150. B 54.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Glasplade med mindre afslag.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag