2413/807
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Tre indskudsborde af palisander, bestående af et langt og to mindre borde. Model 41A og 41B. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 46. L. 110. B. 32 og H. 41. L. 49. B. 32. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||