2144/804
Dansk møbeldesign
To-personers sofa med ben af bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1930–40'erne. L. 156.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag