2103/413
Et par gustavianske armstole af delvis bemalet træ. Sverige, 18. årh.s slutning, restaurerede. H(ryg). 92. Sædehøjde 39. B. 62. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag