Christian Holm m.fl. (f. København 1803, d. Rom 1846)
Hans Nikolaj Hansen m.fl. (f. København 1853, d. Frederiksberg 1923)
En samling tryk og tegninger med jagtmotiver. Alle raderinger tryksign. Tegninger usign. Én dateret 1836. Radering eller bly på papir. 18×21–36×44. Uindrammede. (6)
Sælger oplyser: Misfarvninger.
Kunst, antikviteter & design, 27. april 2019