1503/1174
Ravhalskæde prydet med talrige perler af poleret rav i forløb, lås af forgyldt metal. L. ca. 46 cm. 20. årh.s. første halvdel.
Kan fremstå med alders- og brugsslitage. Trænger til ny lås og snor.
Smykker, 14. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
22 bud