873/​143

François Honoré Georges Jacob-Desmalter, 1770-1841

Fransk empire konsol af mahogni med plade af grå marmor, sarg og fritstående søjler med beslag af forgyldt bronze i form af griffe og blad ornamentik, bagplade med spejlglas. Stemplet 'Jacob D. R. Meslée'. H. 97. B. 131. D. 48.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

80.000 DKK

Hammerslag